A Barcelona visszatér a történelmi Bajnokok Ligájához: legyőzi a PSG-t az előrelépésért

Tartalomjegyzék:

Várj, csak Barcelona csinálta ezt? Hogy csinálták? Lionel Messi csapata március 8-án visszatért a régiekre, és legyőzte a Paris Saint-Germain-t, miközben elegendő pontot szerzett annak biztosítása érdekében, hogy a Bajnokok Ligája következő fordulójába kerüljön!

Felejtsd el a New England Patriots visszatérését az Atlanta Falcons-on a Super Bowl 51-ben. Ez még irreálisabb. Mindenki leírta a barcelonát, miután elvesztették a párizsi Saint-Germain -ot február 14 - én. A 0-4-es vereség a 16. forduló első szakaszában azt jelentette, hogy Barcának legalább 5 pontot kellett szereznie a második szakaszban március 8-án, mindezt miközben a PSG-t - a világ egyik legjobb csapatát - pontozhatatlanul tartja. A negyeddöntőbe jutás gyakorlatilag lehetetlennek tűnt.

Nos, a lehetetlen levonása az, amit Lionel Messi, 29, Neymar, 24, Sergi Roberto, 25, és a Blaugrana többi része csinál a legjobban! 95 perc játék után a végső sípot elfújták, és az eredmény 6-1 volt, mivel Barcelona elég pontokat szerzett a bajnokság következő szakaszába lépéshez!

Párizs Saint-Germain legforróbb darabjai - Képek

A The Guardian szerint még egyetlen csapat sem tért vissza a négy gólhiányból a következő fordulóba való eljutáshoz, ám Barcelona csak megtette. Amikor a játék elkezdődött, Barcelona tudta, hogy nagyon nehéznek kell lennie - és keményen mentek!

A 29-es Luis Suarez két perccel elrúgta ezt a történelemszerû visszatérést, és ezzel megszerezte az elsõ gólt. A 32 éves Andres Iniesta 2: 0-ra emelte a Barcát a 42. percben, bár segítségére volt a PSG Layvin Kurzawa-tól (24). Miután Andres lőtte a kaput, Layvin véletlenül szerezte a saját csapatát, megőrizve ezzel a Barca lendületét.

A világ legjobb kibaszott csapata a győztes gól #Barcelona #UCL #FCBPSG #viscabarca ❤️? pic.twitter.com/8l7LcOEAgO

- ツ ネ ザ @ (@ismafromthetrap), 2017. március 8

Neymar SZERETŐ szabadrúgása a TÖRTÉNELEM nyerésében. Barcelona vs PSG highli

t.co/8SNkMJlM2h a @YouTube segítségével

- owusu emmanuel (@ oae2gain), 2017. március 8

A Liverpool legendája, Steven Gerrard reakciója Barça nyertes góljára! Ez arany! pic.twitter.com/wFdT9e6lBU

- Barcelona világszerte (@BarcaWorldwide), 2017. március 8

Nyilvánvalók: Soha senki sem tért vissza a 4 gólhiánnyal a #UEFA-ban

Barcelona: tartsd a sört

#Barca pic.twitter.com/kLiXFLBOeG

- PimpStarTroope MaK_G (@Da_MaK_G), 2017. március 8

Sergi Roberto célja pic.twitter.com/nxA8OhZWi8

Messi szerepelt az 50. percben, miután büntetést hívtak a Neymar és Thomas Meunier, 25 közötti összeomlásról. A Barca feljebb 3-0 (összesen 4-3) a Blaugrana rajongók a szélén voltak - csak egy közeli szívrohamot szenvedtek el, amikor Edinson Cavani (30) a PSG-gól. Ez megnehezítette a barcelonai feladatot. Ha Barcelona öt gólt szerezne, akkor a PSG-t összességében megkötnék, 5-5. A PSG azonban megnyerte a tiebreakert, mivel a kapu Barca területén gólt szerzett.

Olyan volt, mintha a játéknak vége lenne. Most Barca-nak még három gólt kellett szereznie a játék vége előtt. Valahogy megcsinálták! A 87. percben csak Blaugrana gólt szerezhetett volna, Neymar szabadrúgáshoz jutott. A brazil szupersztár két perccel később ismét gólt szerez, és egy büntetést alakít ki az 5-5-ös csapatok összesített összekapcsolására. Az idő elhaladásával Sergi Barcelona hősévé válik, és Neymar szabadrúgásával csapott be a megsemmisítés megakadályozására!

ENSZ. Lenni. Lievable. Ez a győzelem újból beilleszti a barcelonát a történelemkönyvekbe, mivel elkerülték a kizárást. Miután elhúzta ezt a csodát, létezik-e olyan csapat, amely megakadályozhatja, hogy Barca megnyerje a bajnokságot?

Lenyűgözött, hogy Barcelona képes volt visszavonni ezt a visszatérést? Gondolod, hogy megnyerik a Bajnokok Ligáját?