Daytona 500: 5 Hihetetlen tények a NASCAR legszebb versenyéről

Tartalomjegyzék:

Amikor az 58. éves Daytona 500 elindul, a NASCAR sofőrök gyorsan, nagyon gyorsan balra fordulva fordítják az ostorukat. Olvassa tovább, hogy megtudja, miért hívják ezt az 500-at, milyen gyorsan megy az autók valóban, és még lenyűgözőbb tények a NASCAR nagy amerikai versenyéről.

Hol van Daytona? Hol lehet magának vásárolni egy NASCAR versenyautót? Miért viselnek színes járművezetők a sofőröket? Tud vezetni a gyors gépet az autópályán? A HollywoodLife.com nem tud válaszolni a Daytona 500-tal kapcsolatos összes kérdésére, de öt hihetetlen tényt választottunk ki a NASCAR leginkább epikus versenyéről, amelyet megosszanak. Olvassa tovább, hogy többet megtudjon erről az adrenalin-pumpáló sporteseményről.

1. A pálya halálos.

A floridai Daytona Beach környéke nyugodt lehet, de az a pálya, ahol a verseny zajlik, halálos. Az 1959-es pálya megnyitása óta 36 ember vesztette életét. Nevezetesen, Dale Earnhardt Sr. összeomlott és meghalt a 2001. évi verseny utolsó körében.

2. Kevés nyertes és sok vesztes van.

57 versenyző nyerte meg a versenyt, és ezer veszített. Lee Petty 1959-ben nyerte meg az első versenyt, Johnny Beauchampot meggyőzve egy fotófotóban. Richard Petty a Daytona mestere, 7 győzelemmel, több mint bármelyik pilóta. Joey Logano volt az utolsó győztes 2015-ben. A legfiatalabb pilóta, aki valaha is nyert, Trevor Bayne volt a 20 éves korban, míg Bobby Allison volt a legidősebb, amikor 50 éves korában nyert. 2016-ban 40 versenyző harcol azért, hogy elérje a kockás zászló először.

3. Szerencsés 17?

Darrell Waltrip nyerte meg a versenyt a 17. kísérletén. Nem olyan őrült? Mi lenne, akkor az ő # 17-es autóját vezette akkoriban! Mit?!?! #MindBlown.

4. A verseny drága.

Belépni akar a Daytona 500-ba? Nem lesz olcsó. Ezeknek a vadállatoknak a motorjai önmagukban több mint 100 000, 00 dollárt fizetnek. A csapatok mintegy 200 000 dollárt fizetnek a sofőröknek, függetlenül attól, hogy miként végeznek, a tavalyi győztes azonban több mint 1, 5 millió dollárt nyert haza. A sebességváltó gépeknek mindig sok új alkatrészre van szükségük, és a fékek önmagukban kb. 35 000 dollárt működnek. A pótkocsik még 400 nagyba kerülnek, yikes! Ez a sport nem a kedvezőtlen.

5. Az autók gyorsak.

A versenyzők körülbelül 150 mérföld / óra sebességgel mozognak a Daytona 500 alatt, de a sebesség meghaladhatja a 210 MPH-t. Ezt nevezik 500-nak, mert a versenyzők körülbelül 500 mérföldet haladnak meg a verseny megnyerése érdekében, azonban csak 200 kört kell teljesíteniük, mivel a pálya két és fél mérföld hosszú. Daytona-t három ovális pályának hívják, mert kissé olyan, mint a D betű.

Lehet, hogy nem engedheti meg magának, hogy megvásároljon egy NASCAR-t, de megvásárolhatja magának egy Chevrolet-et. A győzelem a Chevy, a 23 győzelemmel. Mit szól hozzá ? Ki fog gyökerezni a nagy versenyen?