Jimmy Walker nyerte a PGA bajnokságot egy epikus utolsó fordulóban - gratulálok

Tartalomjegyzék:

Bravo, jól sikerült uram! Jimmy Walker megnyerte a 2016. évi PGA bajnokságot a 67-es záró fordulóval. Négy fárasztó forduló után a Baltusrol Golf Club alsó pályáján, Springfieldben, New Jersey-ben, a Jimmy megállta a versenyt az első nagyobb bajnokságért. Olvassa el az összes információt a csodálatos győzelméről.

Hihetetlen verseny volt, sok névváltoztatással a ranglistán. Emiliano Grillo, 23 éves, az argentin hosszú versenyző vezette a csomagot a verseny elején. Emilianót szorosan követte egy világszínvonalú profik nemzetközi szereplője. Az egész hétvégén a táblát ugratva keményen töltötte be az amerikai Jason Day és Robert Streb. Az első néhány nap után nagyszerű eredményekkel szerepelt a svéd Henrik Stenson és a németországi Martin Kaymer.

Kattintson ide az Egyesült Államok golfpályájának képeihez

Végül a vasárnap Jimmy birtokában volt. Egy lenyűgöző utolsó fordulóban lőtt, és jégén keresztülhaladó jéggel ébresztő reményeket vetett előre, és kiemelkedő -14 ponttal zárta. 2015-ben a Jason Day volt a nagy győztes, a történelem legalacsonyabb pontszámával, és ebben az évben Jimmy szinte ugyanolyan lenyűgöző pontszámmal végezte el a munkát - még a tavalyi győztes (és a világ első számú golfosának is) hátulról maradva! A hagyomány szerint minden borász nyitott meghívást kap, hogy visszatérjen a versenyre a játék napja hátralévő részében. Tehát ez lehet Jimmy első nagy címe, de minden bizonnyal úgy tűnik, hogy nem ez lesz az utolsó!

A PGA-bajnokság, mint szinte minden más nagyverseny, nem volt mentes a vitáktól. A verseny tetején a tisztviselőknek bocsánatot kellett kiadniuk, miután hatalmas csavarokat készítettek, és ez valószínűleg egy golfosnak fizeti a lövést. Colt Knost nem vette jól a PGA bocsánatkérését. Colt felrobbant, miután helytelen PIN-adatokat olvasott egy lyukról a verseny első napján. Yikes. Az extra löket elég volt ahhoz, hogy Colt lelassuljon, és ennek eredményeként elmulasztotta az első vágást. Jaj. Az ESPN szerint a PGA elismerte, hogy rossz lyukakkal ellátott kártyákat nyújtottak be. Hoppá!

, mit gondol a 2016-os PGA bajnokságról? Megnyerte kedvenc golfozóját, vagy akár bezárta? Tudassa velünk, mit gondol a csodálatos nagyversenyről!