Hogyan volt a francia teniszbajnokság?

Videó: Ez a ROLEX titka 2024, Július

A francia teniszbajnokság vagy a Roland Garros egy éves teniszverseny, amelyet május végén és június elején tartanak Párizsban. 2012-ben a Roland Garros-ot május 27-től június 11-ig tartották. Ennek keretében egyéni férfi és női bajnokságokra, páros versenyekre, veterán versenyekre és ifjúsági versenyekre került sor.

Használati útmutató

1

A French Open 2012 igazi sztárja honfitársunk, Maria Sharapova volt. Az orosz teniszező hét nehéz mérkőzést nyert. A szőke Maria első riválisa Alexandra Kadanets román teniszező volt, aki egyetlen játékot sem tudott megragadni a Šarapovából. Ezenkívül Sharapova könnyen legyőzte a japán Ayumi Moritát és a kínai Shuai Pengot. Sharapova számára a legnehezebb mérkőzés a cseh Klara Zakopalova-val történt konfrontáció volt, amely három sorozatot tartott. A döntőben Sharapova találkozott a French Open 2012 szenzációjával - olasz Sarah Errani-val. Ez a miniatűr teniszező eljutott a döntőbe, legyőzve olyan kiemelkedő riválisait, mint Samantha Stosur és Anu Ivanovich. Sarahnak azonban nem volt elég tapasztalata a Maria elleni harcban.

2

A férfiak egyjátékos versenyén a spanyol Rafael Nadal nyerte meg. Elvileg a spanyol előre jelezte a győzelmet a verseny kezdete előtt. Nadal fülsiketítő eredménnyel jutott el a döntőbe, anélkül, hogy mind a hat mérkőzés során elvesztette volna a szettjét. A Nadal és a szerb Novak Djokovic közötti utolsó mérkőzésre csak esős időjárás miatt június 11-én került sor. A spanyol három négy sorozatban uralkodott, és jogszerűen megkapta a híres „salátatál” Roland Garros-t. Érdemes megjegyezni, hogy Rafael Nadal hetedik alkalommal lépett fel a verseny legmagasabb dobogóra.

3

A páros konfrontációt illetően a férfi pár közül a legerősebb Daniel Nestor (Kanada) és Max Mirny (Fehéroroszország) csapata. A női páros versenyen Robert Vinci és Sara Errani olasz teniszezőpár nyert. A döntőben az olaszok szó szerint győzelmet kapták az oroszok, Nadia Petrova és Maria Kirilenko kezéből. A vegyes párok közül az első díjat Sania Mirza és Maleh Bhupati nyerte. A juniorok közül a német Anika Beck és a belga Kimmer Sopejans lett a legerősebb teniszező.