Brooke Koepka nyerte az US Open-et - Győztes a Golf 2017. évi második főversenyén

Tartalomjegyzék:

Megcsinálta! Brooks Koepka egy záró döntő körben harcolt az Erin Hills-ben (WI), hogy a 2017. évi US Open bajnok lett. Megtaláljuk a hihetetlen győzelmének részleteit.

Minden jót Brooks Koepka ! Négy nap alatt hihetetlenül kemény játékkal küzdött, hogy kijelentkezhessen a 2017-es US Open bajnoknak. Kemény játéknap volt a végső fordulóban, június 18-án az Erin Hills-ben (WI), és végül a 27 éves férfi a ranglistán találta magát, amikor a játék véget ért. Ez az első nyereménye egy nagy versenyen, amely bizonyítja, hogy a világ 22. helyezettje most a profi golf egyik elit sztárja.

Az utolsó ötödik forduló segített biztosítani a helyét a golf történetében, mivel egy figyelemre méltó hat madárral és egy bogyóval végezte el a versenyen a 16 éven aluli fiatalokat. Eredményei összekapcsolják az észak-írországi Rory McIlroy 2011-es győzelmét az US Open történelmének legkisebb pontszámával. A dolgok kissé könnyebbé váltak Brooks számára, amikor Rory és Jason Day (29) június 16-án levágták a két forduló katasztrofális megnyitását követően. Rory a második helyezett játékos a világon, és Jason a harmadik hely, tehát sokk volt, amikor mindketten ilyen korán hazamentek.

A világ legrangosabb szereplője, 32 éves Dustin Johnson azt remélte, hogy megismétli az US Open bajnokságon, de korán volt némi verseny, mivel a 28 éves Rickie Fowler vált a domináns játékosnak a versenyen. A kaliforniai bennszülött soha nem nyert őrnagyot, és első esélyét kereste, hogy a feje fölött tartsa a golf egyik nagy négy trófeáját. Dustin nagy szerepet játszott abban, hogy áprilisban megnyerje a Masters-t, de le kellett hajolnia, miután a bérleti otthonában lépcsőn megbotlott, és a torna előestéjén megsérült a hát. Mivel az US Open volt a következő fő a körben, sokat kellett bizonyítania. Most ismét apukává vált, amikor a hét elején, 28 éves Paulina Gretzky, a menyasszonyuk június 13-án született a pár második fiában. Végül sem Rickie, sem Dustin napja nem volt, mivel Brooks a US Open-en indult.