Kentucky Derby: Találkozzon a valószínűtlen és a többi lovakkal, akik versenyeznek a győzelemért

Image

Már majdnem itt az ideje a "sport legizgalmasabb két percének" - a Kentucky Derbynek! Kóstolja meg a Tactitus a győzelmet, vagy a Roadster átveszi a versenyt? A „Run For The Roses” előtt megismerkedhet az összes lovgal az idei derbiben.

Túlságosan korai van a fogadások megtételére? A Kentucky Derby 145. futására május 4-én kerül sor, és több mint 100 000 ember érkezik a Kentucky-i Louisville-i Churchill Downs-be, hogy 20 lóversenyt figyelhessen a történelem könyvekben. Noha valószínűleg túl korai a tét meghozása - a poszthelyzeteket még ki sem osztották -, soha nem túl korai megismerni az idén futó fenséges állatokat. A tavalyi verseny után, amelyen Justify megkezdte a Triple Crown történelmi versenyét, ezeknek a lovaknak sokat kell élniük. Nyomon fog követni valaki a Justify patak nyomait?

Talán! Tacitus szerezte a legtöbb pontot, ha a 150-es Kentucky Derby-ba jutott. A háromszoros vezető apa (Tapit) és a bajnok versenyzője fia, a Close Hatches nevű fia , a szürke csikó származása megmutatta a derbiig vezető utakon. A ló nyerte a faját az Aqueductban és a Tampa Bay Derbyben, de a korai esélyek nem tulajdonítják őt kedvencnek. Eleinte úgy tűnt, hogy felrobbant az Omaha Beach és a Roadster között. Omaha április 13-án nyerte meg az Arkansas Derby-t, 100 pontot gyűjtve, ami „sáros ügy” volt a Kentucky Derby hivatalos honlapja szerint. Csak egy nappal a verseny előtt azonban kiderült, hogy Omaha nem versenyez egy „légzési probléma” miatt.

A Kentucky Derby - a menta juleppel és az extravagáns kalapban szereplő hírességekkel - vidám nevekkel rendelkező lovakról ismert. Ez az év nem különbözik egymástól, mivel mind a Long Range Toddy, az Tax, a Win Win Win, a Grey Magician és a megfelelő illeszkedés, a Cutting Humor nevű ló futnak. Ugyanúgy vannak, mint a Plus Que Parfait, az én szabványaim szerint, a maximális biztonság, a becsületbeli kódex, a Haikál és a lehetetlen.

A Derby kezdőkapujánál a legtöbb helyet a Kentucky Derby felé vezető úton kapják meg, a kijelölt versenyek sorozatában, amelyet először vezettek be 2013-ban. A hét fő előkészítő verseny a Louisiana Derby, az Egyesült Arab Emírségek Derby, a Floridai Derby, a Wood Memorial, a Kék fű fű, a Santa Anita Derby és az Arkansas Derby. A lovak a Derby az Európa és Japán Úton is részt vehetnek. Sajnos az Európai Úton egyik lova sem fogadta el az ajánlatokat, és a Japán út első három helyezettje szintén elutasította a Kentucky Derby versenyét. A negyedik helyezett, a Fencer mester azonban elfogadta az ajánlatot, így a 145. derbi első alkalommal jelent meg egy japán tenyésztett lóversenyen a Rózsaversenyen.